4 jucatori impusi de Becali in prima echipa. "Degeaba zic eu ca sunt Mbappe daca lumea nu ii vede pe hipodrom"
5 octombrie 2017 11:43

4 jucatori impusi de Becali in prima echipa. "Degeaba zic eu ca sunt Mbappe daca lumea nu ii vede pe hipodrom"

Dica are o misiune dificila la Steaua :)

Steaua - Lazio, 15 februarie, 22:00, in direct la PRO TV!

Daniel Benzar, Dennis Man, Florinel Coman si Florin Tanase sunt jucatorii pe care Becali ii impune in echipa lui Dica. Patronul Stelei a spus ca nu i-a transmis lui Dica sa ii foloseasca titulari, insa i-a "sugerat" ca trebuie sa ii bage in teren.

"Eu degeaba am jucatori de calitate, ca trebuie sa ii vada lumea pe hipodrom, sa ii vada cum alearga ca sa poti sa scoti bani pe ei. Ca daca nu ii vede nimeni, degeaba ii umflu eu ca sunt ca Mbappe", a spus Becali la Digi, facand o paralela intre jucatorii sai si vanzarea de cai.

Primii trei sunt jucatori extrem de tineri, avand doar 19 ani, in timp ce Tanase are 22 de ani. Toti patru l-au costat pe Becali aproape 4 milioane de euro!

Pe langa acestia, Steaua mai are in echipa tineri pe care Becali vrea sa scoata bani in viitor, cum sunt Dragos Nedelcu, 20 de ani, Balasa, 22 de ani sau Andrei Vlad, tanarul portar adus in vara de la Craiova, care are 18 ani.

5 comentarii
  • 5 octombrie 2017
    Ursu Numai la bani sta capul la berbecali,bine ca s,a descosotorosit un brand ca de steaua de mascariciul asta,la asa echipa wece5ebe,asa patron asa sustinatori,wecesebe nu este steaua...
  • 5 octombrie 2017
    mozzie Urat mod de abordare,"sa-i scoti pe taraba" altfel nu-i ia nimeni... Eu nu stiu cum de parintii acestor copii il mai suporta,daca ei sunt pre tineri sa priceapa la ce umilinte sunt supusi.Eu n-am auzit la echipele mari de club din Europa care fac acelasi lucru sa spuna aceste cuvinte.Talentul lor e indiscutabil dar nu asa trebuie pusa problema.Nu trebuie sa dai explicatii de ce sunt in echipa mare,unii chiar titulari.Sunt acolo pt ca asta e politica clubului FCSB,sa promoveze tinerii talentati si sunt titularizati pt ca muncesc sa ajunga titulari....
  • 5 octombrie 2017
    LM Tot numai la bani ii egandul samsarului asta nenorocit,cred ca si noaptea tot la bani se gandeste si-si freaca mainile la ce bani o sa ia pe acesti tineri,in loc sa segandeasca sa faca o echipa competitiva cu ei....
  • 5 octombrie 2017
    Marius Steaua se transforma intr-un fel de Ajax! Becali se gandeste doar la bani dar fara sa isi dea seama face un bine fotbalului Romanesc! Deci regula asta cu un jucator u21 in echipa nu e chiar atat de rea chiar e benefica.! Pana acum nimeni nu miza pe tineri ca vezi doamne nu au experienta si alte rahaturi de genul....
  • 5 octombrie 2017
    Sorell Are dreptate Gigi in legatura cu Coman...el isi lauda Marfa chiar daca nu e de nivelul lui Mbappe macar asa au auzit astia de el si il urmaresc...asa sare iepurele cu 10-12 milioane.....
Noi proteste în toată ţara, inspirate de discursul Regelui în Parlament în 2011
BRAT