Vaslui 1-1 Dinamo! Stoican are sase meciuri fara infrangere! Dinamo ramane pe locul 5 pana in primavara!

Dinamo FC Vaslui Superliga
Data publicarii: Marti 17 Decembrie 2013, 22:00
Data actualizarii: Marti 17 Decembrie 2013, 22:40

INTRA SI COMENTEAZA TOATE FAZELE

Vaslui a deschis scorul din pentaly inainte de pauza, iar Tucudean a egalat in minutul 77, dupa un sut din careu. Dupa acest meci, Dinamo ramane pe locul 5 pana in primavara, in timp ce Vaslui, care este acum pe 6, mai poate sa fie intrecuta doar de CFR.

LIVETEXT

min 76 - GOOOL Dinamo! Tucudean egaleaza dupe ce se intoarce foarte bine in careu!

min 70 - Antal suteaza la coltul lung, putin pe langa poarta

min 65 - Thomas face o preluare excelenta insa Cerniauskas apara sutul puternic al francezului

min 58 - Inca o schimbare la Dinamo. Thomas intra in locul Munteanu

min 55 - Ocazie imensa pentru Dinamo - Tucudean e angajat in atac, il depaseste pe Prahic, scapa singur cu portarul insa acesta respinge cu piciorul

min 49 - Catalin Munteanu loveste superb mingea cu calcaiul dupa un corner, insa Cerniauskas respinge

min 46 - Schimbare la Dinamo. Iese Boubacar si intra Serban

PAUZA

min 44 - Goool Vaslui! Antal deschide scorul din pentaly, dupa ce Tucudean a facut hent.

min 38 - Dinamo cere din nou penalty dupa ce Sanmartean atinge mingea cu mana in careu.

min 20 - Sanmartean trimite in zid din lovitura libera, apoi mingea sare la Temwanjera care loveste bara

min 14 - Balgradean salveaza in fata golgheterului campionatului

min 8 - Dinamo cere penalty! Rotariu cade in careu dupa un dribling in fata fundasului vasluian

min 6 - Viveiros cade in careu, insa Avram lasa jocul sa continue

min 1 - incepe meciul

ECHIPELE DE STRAT

FC Vaslui: Cerniauskas – Ortiz, Celeban, Prahic, Musat – Caue, Madson – Antal, Sanmartean, Viveiros – Temwanjera

Rezerve: Ormenisan – Popovici, Lovrecic, Patulea, Balur, Buziuc, Enescu

Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Grigore, Filip – Boubacar, Thicot, C. Munteanu – Curtean, Tucudean, Rotariu

Rezerve: Naumovski - A. Radu, I. Serban, Diakhate, V. Lazar, D. Buia, Thomas

Dinamo are cinci victorii consecutive si nu a primit niciun gol in ultimele meciuri si daca vor castiga diseara, jucatorii vor primi o prima de 3000 de euro. Echipa nu a mai castigat la Vaslui din 2008, ei "reusind" patru infrangeri in ultimele meciuri.