2011, 2 mutari ISTORICE in Liga 1! Piturca nu-l vrea pe Radoi la Steaua: "Sa mai stea in strainatate vreo 5-6 ani!"

SPORT.RO
Data publicarii: Joi 17 Martie 2011, 20:32
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2011, 20:40

Radoi la Steaua si Piturca la Dinamo. Pot fi mutarile anului. Becali spune ca Radoi i-a promis ca va reveni in acest an la Steaua. S-a saturat de arabi. Andone il cheama pe Piturca in locul lui la Dinamo. Nu mai ramane daca nu ia titlul.

Radoi s-a saturat de scandalurile de arabi si l-a sunat pe Nasul Becali sa-i spuna ca vrea sa se intoarca la Steaua.
 
"Pot sa-i dau si eu 1,5 milioane pe an, cat ia la arabi. E foarte posibil ca Radoi sa fie antrenor si jucator la Steaua" - spune Becali.
 
Cartu l-a lansat pe Radoi la Craiova si s-ar bucura sa lucreze impreuna la Steaua.

"Asta ar insemna ca o sa continui de la la vara, in primul rand pentru faptul ca as continua, sigur ca mi-ar conveni sa fiu cu Radoi si mai mult timp" , a spus Cartu.
 
Radoi a plecat de la Steaua acum 2 ani. 6 milioane a luat Steaua din transferul sau la arabi.

 "Daca el crede ca e bine pentru el sa vina la Steaua, ca jucator sau ca antrenor, este problema lui. Eu cred ca Mirel Radoi mai trebuie sa joace prin strainatate vreo 5-6 ani sa-si faca o situiatie financiara ca sa nu depinda de nimeni", a spus Piturca.
 

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!