20 de mii de caini au facut un vulcan din National Arena: Dinamo 2-0 Gaz Metan! Dinamo este din nou LIDER!

Dinamo Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Sambata 03 Martie 2012, 22:15
Data actualizarii: Sambata 03 Martie 2012, 22:19

Dinamo a castigat primul meci de pe National Arena. Partida a fost marcat de faza din minutul 10, atunci cand centralul a acordat penalty si eliminare la faultul lui Zaharia asupra lui Marius Niculae
PCH: Dinamo joaca tiki-taka in acest moment. Dupa parerea mea, nimeni nu ii mai poate opri. Au lot omogen, joaca cu mult calm, paseaza si combina foarte bine si foarte mult!

Dinamo: Balgradean - Luchin, Dragos Grigore, Moti, Scarlatache - L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Danciulescu, M. Niculae
Rezerve: Naumovski, Pulhac, D. Stoica, Platini, C. Matei, Tucudean, Stratila

GAZ METAN: Plesca - R. Zaharia, Frasinescu, Markovici, Buzean - Issa Ba, Cr. Todea - R. Avram, Tahar, C. Petre - Fl. Bratu
Rezerve: Buchta, M. Ciuca, Al. Muntean, Dudita, Breeveld, Fl. Lazar, Roman

FAZELE MECIULUI

PAUZA

'83: Kone reia cu capul din 6 metri, mingea nu prinde insa spatiul portii.

'73: «» Alexe este inlocuit de Cosmin Matei

'66: «» Intra Breeveld, iese Tahar

'64: «» Intra Stratila, iese Rus

'62: Bratu suteaza din unghi la coltul scurt, Balgradean deviaza in corner

gigi: Sper ca Platini sa aibe un debut frumos la Dinamo si sa ia titlul cu Dinamo! Cred ca doar CFR mai lupta la titlu contra lui Dinamo!

'57:
«» Intra Platini, iese Danciulescu. Toata lumea se ridica in picioare sa il aplaude pe Danciulescu.

'56: Florin Bratu intra in careu, dar nu il poate invinge pe Balgradean

'46: Marius Alexe este blocat de Lazar in momentul sutului

PAUZA

Manole: Meciul s-a terminat in minutul 10, doar o minune mai poate face ca Gaz Metan sa plece cu vreun punct de pe national arena.

'45: Frasinescu intervine salvator si respinge mingea din fata lui Marius Niculae.

'33: Ocazie uriasa a dinamovistilor - Rus rateaza cu poarta goala, dupa pasa lui Alexe.

'32: ... Florin Lazar

'29: GOL Dinamo! Luchin centreaza perfect de pe partea dreapta, Danciulescu inscrie cu capul din 5 metri

'21: «» Intra Florin Lazar, iese Razvan Avram

'15: Danciulescu scapa singur, dar nu il poate invinge pe Plesca.

Gabi: sunt eu stelist, dar in meciul asta zic ca bate Dinamo cu 3-0 sau 2-1

'10: GOL Dinamo!
Catalin Munteanu transforma lovitura de la 11 metri

'8: ... Zaharia | Marius Niculae este faultat in careu de Zaharia. Penalty pentru Dinamo si ROSU pentru Zaharia

'1: A inceput partida de pe National Arena. Brigada de arbitri este condusa la centru de Radu Petrescu.

FCD: bate Dinamo cu 3-1 sau 3-0

►Dinamo este in acest moment pe locul 2 in clasament, la doua puncte in spatele liderului Cfr Cluj

►20.000 de dinamovisti sunt pe National Arena, la primul meci al lui Dinamo pe acest stadion. Pana acum, doar Steaua a castigat pe noua arena din Bucuresti.