13 transferuri anuntate de Becali in ultimele 24 de ore! Cum arata lista tuturor mutarilor pregatite de Steaua

Steaua Gigi Becali Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 02 Iunie 2016, 17:13
Data actualizarii: Joi 02 Iunie 2016, 17:15

Gigi Becali a deschis deja perioada de transferuri la Steaua. Numai in ultimele 24 de ore a vorbit despre 13 schimbari la echipa.

Patronul Stelei se pregateste de preliminariile Champions League si incearca sa aduca in aceasta vara cateva nume care sa acopere toate gaurile din lot.

Dupa ce Golubovic a fost confirmat oficial, Becali a anuntat ca si Ovidiu Popescu de la Timisoara este al Stelei, pentru ca si Aganovic sa fie extrem de aproape de transfer.

Pe scurt, Gigi Becali a anuntat in ultimele 24 de ore:

PLECARI
Papp: liber
Varela: Becali asteapta 3 mil euro
Adi Popa: exista o oferta de 2 mil euro, dar e lasat sa plece doar dupa preliminariile UCL
Stanciu: Are oferta de 3 mil euro, dar Steaua vrea mai mult

SOSIRI
Golubovic: realizat
Ovidiu Popescu: jucatorul a facut deja vizita medicala
Ivan: Becali spera sa-l ia mai usor acum ca a ratat Euro
Aganovic: negocierile sunt in curs
Florin Tanase si Razvan Marin: oferta de 1.5 milioane de euro pentru Viitorul si bonus de 1 mil euro daca Steaua ajunge in Grupele Ligii sau 500.000 euro daca ajunge in grupele Europa League
Puljic si Bunoza: Doriti doar daca Varela pleaca
Inca un atacant: Steaua cauta sa se intareasca, dupa ce i-a lasat pe Marica si Bawab sa plece, iar Tade nu mai e dorit

"Aganovic urmeaza sa vina. Tanase si Marin de la Viitorul, sa vedem. Apoi si Achim. Inca un atacant mai trebuie si gata. Pe Andrei Ivan il vreau in continuare, eu nu am zis asta degeaba. L-am vrut atunci, il vreau si acum. E un jucator de perspectiva si cred in el. Poate mai scad pretentiile celor de la CSU daca nu a fost convocat. Nu vreau sa vorbesc despre faptul ca n-a fost luat la EURO. Zic totusi ca nu avea rost sa-l ia daca oricum nu voia sa-l bage, pentru ca nu cred ca el poate juca acum titular in fata celor convocati."

"Astazi cred ca se decide viitorul lui Varela. Sa vedem ce oferta primim. Eu cred ca nu va pleca, pentru ca preconizez o oferta de un milion sau un milion jumatate. Eu vreau trei milioane. Eu nu sunt disperat sa vand, vreau sa fac performanta. Ma bucur, intr-adevar, cand vin oferte mari, dar scopul meu e sa iau 25 de milioane din Liga, nu sa iau 4 pe un transfer."
 
"Doua milioane e o suma corecta pentru Adi Popa. Il dau, dar dupa preliminariile Ligii Campionilor. Lui Hagi i-am zis ca-i dau 1,5 milioane, plus 1 milion daca ma calific in Liga Campionilor. Sau 500.000 pentru Europa League. Avem in vedere unul sau doi fundasi centrali, in cazul in care pleaca Varela. Sunt variante din Romania. Puljic si Bunoza. Dar sa vedem ce facem cu Varela.", a declarat Becali la Sport.ro

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!