100% pentru revansa! Stelistii spun ca si-au revenit dupa SOCUL cu Rapid si sunt pregatiti pentru duelul cu CSU: "Fara alti pasi gresiti"

Steaua CSU Craiova Guilherme Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 28 Februarie 2015, 13:22
Data actualizarii: Sambata 28 Februarie 2015, 13:40

•Steaua a pierdut primul meci al returului in fata marilor rivali de la Rapid, scor 0-1 chiar in Ghencea, iar acum vrea sa-si ia revansa in fata suporterilor
•Jucatorii lui Galca spun ca au uitat de esecul cu Rapid si sunt pregatiti pentru batalia cu CSU Craiova

Petrolul a castigat la capatul unui meci dramatic pe terenul lui FC Botosani, scor 1-0, si s-a apropiat la 4 puncte de Steaua. Invinsi in prima etapa a returului de Rapid, stelistii simt pentru prima data in acest sezon presiunea pusa de ocupanta locului 2, dar spun ca nu vor mai face pasi gresiti.

Brazilianul Guilherme, fundas transferat in aceasta iarna de la Greuter Furth, a vorbit si el inaintea partidei care se va disputa duminica, de la ora 15:30, pe arena Extensiv din Craiova.

Fundasul sudamerican spune ca el si coechipierii sai si-au revenit dupa socul din prima etapa a returului si sunt 100% pregatiti pentru batalia cu oltenii.

"Avem un meci foarte greu, dar trebuie sa castigam. Cred ca nu am jucat prea bine cu Rapid, dar am dominat tot meciul si am avut putin ghinion. Noi ne-am revenit. A fost un derby, a fost un meci frumos, dar acum avem meci cu CSU Craiova si suntem pregatiti. Craiova este o echipa buna. Am vazut un meci de-al lor si e o echipa puternica, compacta. Jucatorii lor au relatii foarte bune in teren, se inteleg bine", a spus Guilherme.

De asemenea, Guilherme a vorbit si despre atmosfera din lotului Stelei si despre absenta lui Cristi Tanase. Acesta a spus ca fotbalistii sunt concentrati doar la meciuri si nu sunt interesati de ce se intampla la nivel administrativ. De asemenea, Guilherme a spus ca absenta lui Tanase este una grea.

"Absenta lui Tanase la acest meci e foart eimportanta, cred ca e un jucator foarte bun, unul dintre cei mai buni din Romania. Imi place sa joc cu el in banda stanga, dar acum jucatori in grup cu o importanta la fel de mare ca a lui", a mai spus Guilherme.

In final, brazilianul a vorbit si despre Gabi Tamas: "Tamas este un jucato foarte bun, ne ajuta mult aici si, indiferent daca joaca el sau altcineva, trebuie sa castigam la Craiova", a incheiat acesta.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!