"10 mil €? Da, e ok!" Alibec, despre plecarea de la Steaua si lupta la titlu: "Viitorul si CFR ne vor pune probleme!"

Denis Alibec Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 06 Iulie 2017, 18:27
Data actualizarii: Joi 06 Iulie 2017, 18:41

Denis Alibec si-a reluat antrenamentele si va juca vineri in amicalul cu Oostende

Denis Alibec si-a reluat antrenamentele si va juca vineri, in amicalul cu Oostende.

"Am intrat deja la antrenamentele normale, cred ca voi fi apt de joc la primul meci din campionat."

"Am inteles ca nu trece de tot aceasta pubalgie, dar voi forta asa, cu mici dureri. Nu s-a pus problema de interventie chirurgicala, nu este chiar atat de grav. Cred ca voi juca maine, sa vedem acum ce vrea si mister."

Alibec a comentat si declaratiile lui Gigi Becali, care a anuntat in mai multe randuri in aceasta vara ca a primit oferte pe numele lui Alibec.

"10 milioane de euro? Da, cred ca e ok", s-a amuzat Alibec.

"Dar eu nu am auzit nimic de oferte. Sunt jucatorul Stelei, nu pot sa ma transfer eu. Mai intai sa mergem noi in grupe, apoi vom pleca sigur."

"Mi-as dori sa joc in orice campionat puternic al Europei. Nu mai sunt copilul de la Inter, m-am maturizat, stiu ce vreau de la cariera mea."

"Cred ca sezonul asta putem sa mergem in grupele Champions League."

Alibec a fost intrebat daca jucatorii sunt deranjati de faptul ca deocamdata nu se stie programul Ligii I, desi campionatul incepe pe 14 iulie. A oferit un raspuns ironic la adresa LPF.

"Noi nu stim nici macar cine e campioana sezonului trecut, cum sa ne deranjeze acum ca nu stim cu cine jucam in prima etapa?!"

Vineri se trage la sorti programul noului sezon de Liga I.

"In sezonul viitor, cred ca Viitorul si CFR Cluj vor fi echipele care ne vor pune probleme" - Denis Alibec
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!