VIDEO Tanarul Cutrone, EROUL Milanului! Victorie dramatica in prelungiri cu Inter in Cupa Italiei! Urmeaza semifinala cu Lazio

AC Milan Inter Milano Italia
Data publicarii: Joi 28 Decembrie 2017, 09:45
Data actualizarii: Joi 28 Decembrie 2017, 09:45

AC Milan a trecut in prelungiri de Inter in Cupa Italiei.

AC Milan s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei, miercuri seara, dupa ce a invins-o pe rivala locala Inter cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), dupa prelungiri, in sferturile de finala ale competitiei.

Tanarul atacant Patrick Cutrone (19 ani) a marcat golul victoriei pentru rossoneri, in min. 105, oferind un moment de fericire suporterilor lui AC Milan, intr-un sezon dificil.

O contributie majora la calificare a avut-o si Antonio Donnarumma (27 ani), al treilea portar al echipei, fratele mai mare al vedetei Gianluigi.

In penultimul act din Coppa Italia, AC Milan o va infrunta pe Lazio Roma, viitoarea adversara a Stelei in saisprezecimile de finala ale Europa League. AC Milan, aflata pe locul 11 in Serie A, nu a mai castigat Cupa Italiei din 2003. Prima mansa cu Lazio se va juca pe 31 ianuarie.

In sferturi, Lazio a trecut de Fiorentina cu 1-0.

Ultimele doua sferturi de finala vor avea loc la inceputul anul viitor: Napoli - Atalanta Bergamo (2 ianuarie) si Juventus Torino - Torino FC (3 ianuarie).