Tatarusanu, erou in Florenta dupa meciul cu Napoli! Anuntul nebun al primarului: "Merita sa ii facem o statuie!"

Ciprian Tatarusanu Fiorentina Italia
Data publicarii: Marti 01 Martie 2016, 11:10
Data actualizarii: Marti 01 Martie 2016, 11:25

Dinamo - Steaua se vede la ProTV, joi, ora 20:30

Dario Nardella, primarul orasului Florenta, a fost atat de incantat de paradele lui Tatarusanu incat la finalul meciului a anuntat pe Twitter ca portarul roman merita o statuie.

Faza meciului s-a petrecut in minutul 59, cand Ciprian Tatarusanu a avut o dubla interventie, mai intai in fata lui Callejon, si apoi in fata lui Higuain. VIDEO AICI

Tatarusanu a fost mare si in minutul 92, cand l-a blocat pe Insigne, scapat singur spre poarta Fiorentinei.

"Sunt foarte fericit pentru acele parade, la Callejon si Higuain, mai ales ca au venit intr-un moment decisiv", a spus Tatarusanu dupa meci.

Fiorentina si Napoli au remizat pe Artemio Franchi, scor 1-1. Golurile au fost marcate in primele 7 minute ale partidei - Marcos Alonso pentru Fiorentina si Higuain pentru Napoli.