Reusita fenomenala de la 40 de metri! AS Roma a dat cel mai frumos gol al weekendului si se pregateste pentru duelul cu Bayern

AS Roma Hellas Verona Italia Mattia Destro Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 28 Septembrie 2014, 11:16
Data actualizarii: Duminica 28 Septembrie 2014, 11:31

AS Roma a dat unul dintre cele mai frumoase goluri ale weekendului in partida cu Hellas Verona, castigata cu 2-0. Mattia Destro a reusit un sut fenomenal de la 40 de metri!

AS Roma merge ceas in Serie A. Cu 4 victorii in primele 4 etape, echipa lui Rudi Garcia a reusit sa castige si ultima partida, disputata aseara impotriva Veronei lui Mandorlini.

AS Roma, care se pregateste pentru duelul cu Manchester City din Liga Campionilor, a castigat cu 2-0 partida disputata pe Olimpico, gratie golurilor marcate Florenzi si Mattia Destro, ultimul dintre acestia marcand cu un sut fenomenal de la 40 de metri, care l-a surprins pe portarul Gollini.

Destro a marcat in minutul 85 al meciului cu un lob din apropierea centrului terenului, dupa ce l-a vazut iesit pe portarul advers.

"L-am vazut de multe ori iesit din poarta, asa ca am decis sa incerc sa-l surprind. Mi-a iesit", a spus Destro la finalul partidei.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO

Spionati de Schweinsteiger

Pentru AS Roma urmeaza si un duel extrem de dificil cu Bayern Munchen, fosta campioana a Europei si detinatoarea en-titre a Bundesligii, in etapa a treia a grupelor UCL. Pep Guardiola a avut un spion surpriza pe Olimpico, acesta trimitandu-si un jucator sa-i urmareasca pe italieni.

Accidentat la genunchi, Schweinsteiger a urmarit din tribune meciul AS Roma - Hellas Verona, iar la final a coborat la vestiare unde s-a intretinut amical cu Totti si De Rossi, veteranii echipei capitoline.

Totti a implinit 38 de ani

Titular cert in echipa Romei, veteranul si legendarul capitan al echipei, Francesco Totti, a fost titular. Acesta a juca 67 de minute, timp in care a agresat apararea Veronei.

Locul acestuia a fost insa luat in minutul 67 chiar de cel care avea sa deschida scorul, tanarul Florenzi.