Pas gresit pentru Lazio! Adversara Stelei din Europa League, invinsa de AC Milan
28 2018 22:08

Lazio a pierdut partida cu AC Milan din etapa a 22-a din Serie A.

Marti, 6 martie, in direct la PRO TV: PSG - Real Madrid! Bucurati-va de fotbal!

Bate Cupa la PRO X! Miercuri, 18:30 Hermannstadt - Steaua! Joi, 20:30 Craiova - Dinamo

Adversara Stelei din Europa League a pierdut meciul inca din prima repriza. Cutrone a deschis scorul pentru Milan in minutul 15, Marusic a egalat cinci minute mai tarziu, insa Bonaventura a adus victoria pentru gazde cu un minut inainte de finalul primei reprize.

Radu Stefan a fost integralist pentru Lazio si a primit un cartonas galben in minutul 25.

In urma acestui rezultat, Lazio e pe locul 3 in Serie A, cu 46 de puncte, in timp ce Milan este pe locul 7, cu 34 de puncte.