GOL SENZATIONAL marcat de la centrul terenului de Juventus in ultimul amical! Executia MINUNATA a pustiului Moreno

juventus Italia
Data publicarii: Sambata 23 Iulie 2016, 13:58
Data actualizarii: Sambata 23 Iulie 2016, 14:14

La cateva minute dupa ce presa din Italia a anuntat transferul istoric al lui Higuain la Juventus pentru 94 de milioane de euro, noii lui colegi au marcat un gol minunat in amicalul cu Melbourne Victory!

Capitanul de la Primavera, Carlos Blanco Moreno, a inscris cu un sut senzational de la aproape 50 de metri! Pustiul de 20 de ani a prins executia carierei dupa ce l-a vazut iesit pe portarul australienilor.

Melbourne - Juventus s-a terminat 1-1. Jai Ingham a marcat in minutul 83 dupa o actiune superba a lui Melbourne, care a legat 13 pase. Invingatoarea a fost decisa la penalty-uri. Melbourne a castigat cu 4-3!