"GAME OVER! Insert coin & SAVE AC Milan" Ziua in care AC Milan a fost abandonata de fani. Imaginea aparuta la ultimul meci

AC Milan Italia
Data publicarii: Duminica 22 Martie 2015, 17:13
Data actualizarii: Duminica 22 Martie 2015, 17:13

Prima victorie in patru meciuri pentru AC Milan nu i-a apropiat pe fani de echipa.

Milan, un club cu o istorie uriasa, cu zeci de trofee si nenumarate finale de Champions League, pare o echipa abandonata de fani, dupa ce in 28 de etape de Serie A a reusit sa stranga doar 38 de puncte, fiind pe locul 7 in clasament.

Ultimele trei puncte au venit in urma victoriei cu 3-1 in fata celor de la Cagliari, intr-un meci in care doi francezi au reusit sa tina echipa in viata. Menez a marcat doua goluri, in minutul 21 si 78, iar Mexes a inscris in minutul 49.

In ciuda victoriei, fanii lui Milan nu sunt fericiti de situatia actuala a echipei. Peluza Sud a celor de la AC Milan a afisat la acest meci un mesaj ironic.

"Game over! Insert coin & save AC Milan", au scris suporterii italieni.