Cum a ajuns Juventus intr-o situatie incredibila: campioana ultimelor 4 sezoane din Serie A s-a incurcat din nou. Frosinone a obtinut un punct istoric

Juventus Torino Frosinone Italia Serie A Italia
Data publicarii: Joi 24 Septembrie 2015, 10:05
Data actualizarii: Joi 24 Septembrie 2015, 10:25

Juventus ramane cu o singura victorie in cinci etape disputate in Serie A. Campioana ultimelor patru sezoane s-a incurcat cu nou-promovata Frosinone, formatie care a obtinut primul sau punct intr-un meci din Serie A.

Formatia lui Max Allegri are un inceput de sezon extrem de slab, bifand pana acum o victorie, doua egaluri si doua infrangeri.

Unul dintre egaluri a venit aseara, in intalnirea cu Frosinone, formatie aflata pe ultimul loc al clasamentului din Serie A.

Juventus, care a folosit mai multe rezerve, intre care Neto, Roberto Pereyra, Lemina, Sturaro si Zaza, a deschis scorul in minutul 50, insa a suferit lovitura de gratie in prelungirile partidei (90+2), atunci cand Blanchard a egalat (CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO).

Juve se afla doar pe locul 13 al clasamentului din Serie A, dar a avut parte de rezultate avantajoase in aceasta etapa. Napoli si Roma au pierdut si ele puncte pretioase in aceasta etapa.

Napoli a remizat cu Carpi, scor 0-0, in timp ce AS Roma a pierdut cu Sampdoria, scor 1-2.

Fiorentina a invins Bologna cu 2-0, intr-un meci in care Tatarusanu a aparat poarta violetilor.