Calcai - cap - foarfeca! Unul dintre cele mai tari goluri din 2015, mingea n-a atins pamantul! VIDEO

Atalanta Sassuolo Italia
Data publicarii: Marti 14 Aprilie 2015, 18:03
Data actualizarii: Marti 14 Aprilie 2015, 18:07

Reusita asta o sa o vezi pe repeat cateva minute bune!

Cei de la Atalanta au obtinut o victorie uriasa in ultima etapa din Seria A, 2-1 contra celor de la Sassuolo, si sunt aproape salvati de la retrogradare! Cu 8 etape inainte de final, Atalanta este pe locul 17, primul deasupra liniei, cu 7 puncte peste Cesena.

Victoria cu Sassuolo a fost inregistrata gratie dublei argentinianului German Denis. Prima sa reusita a fost insa o bijuterie - Denis a inscris din foarfeca dupa o faza superba construita de colegii sai! Berardi a egalat in minutul 59 pentru Sassuolo, insa acelasi Denis a adus victoria dupa ce a transformat un penalty 4 minute mai tarziu.

Meciul a fost unul extrem de tensionat, Missiroli (71) de la oaspeti si Biava (81) de la Atalanta primind cartonas rosii.