Remiza dramatica pentru Dinamo in grupele Ligii la handbal masculin. Alb-rosii au condus la un gol in ultima secunda, dar au fost egalati dupa o faza rara

Dinamo Besiktas Handbal Liga Campionilor la Handbal Masculin Handbal
Data publicarii: Duminica 09 Octombrie 2016, 19:24
Data actualizarii: Duminica 09 Octombrie 2016, 19:32

Dinamo Bucureşti a remizat cu Beşiktaş Istanbul, scor 26-26 (11-13 la pauza), duminică, în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin, în Sala Dinamo.

Dinamo, campioana Romaniei la handbal masculin, a remizat cu Besiktas, pe teren propriu, in grupa D a Ligii Campionilor. Finalul de meci a fost unul incredibil, cu turcii egaland dintr-un 7 metri in ultima secunda.

Dinamo a facut un meci foarte bun si a revenit dupa ce a fost condusa de Besiktas cu 13-11 la pauza. Alb-rosii au preluat conducerea pe final, dar au ratat victoria din cauza unei erori facute de iranianul Esteki.

Esteki a facut un fault intentionat si destul de dur la circa 12 metri in ultima secunda, primind cartonasul rosu direct, dar si pe cel albastru, care ii va aduce o suspendare.

Conform noului regulament, aceste faulturi se pedepsesc cu lovituri de la 7 metri.

Turcii au profitat de lovitura de pedeapsa si au egalat, 26-26.

In primul meci, Dinamo remizase acasa cu Holstebro, scor 32-32.