Inca o victorie pentru Romania in Champions League! CSM a batut in Polonia si e pe 2 in grupa: MKS Lublin 27-30 CSM

Romania CSM Bucuresti Handbal
Data publicarii: Vineri 13 Noiembrie 2015, 22:46
Data actualizarii: Vineri 13 Noiembrie 2015, 22:47

CSM Bucuresti a trecut cu 30-27 de MKS Lublin si e a doua in grupa D din Champions League!

CSM a avut un avans de doua goluri la pauza, 15-13, si a reusit sa castige si repriza secunda la un gol diferenta 15-14. Diferenta s-a facut in ultimul sfert de ora, cand CSM a inscris de 4 ori consecutiv cand scorul era 24-24. Cea mai buna marcatoare a lui CSM a fost Isabelle Gullden, cu 8 goluri.

Pentru CSM au marcat Isabelle Gullden - 8 goluri, Line Jorgensen 6, Ana Paula Rodrigues 4, Aurelia Brădeanu 4, Maria Fisker 4, Maria Cristina Nan 2, Carmen Martin 1, Ekaterina Vetkova 1.

Golurile echipei poloneze au fost inscrise de Iwona Niedzwiedz 7 goluri, Joanna Szarawaga 6, Alesia Migdaliova 6, Marta Gega 5, Jessica Da Silva Quintino 1, Agnieszka Kocela 1, Malgorzata Rola 1.

Inaintea partidei dintre Savehof şi Buducnost, pe primul loc in clasamentul grupei se afla Buducnost, cu 7 puncte (+27), urmata de CSM Bucureşti, 7 p (+17), IK Savehof, 4 p, si MKS Selgros Lublin, 0 p.

CSMB va juca ultimul meci din grupă cu IK Savehof, acasa, pe 20 noiembrie.