SUPERB! Reactia a zeci de mii de suporteri dupa o infrangere acasa cu 1-7! Ce au facut ultrasii de la AS Roma! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 17:52
Data actualizarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 18:17

Meci de cosmar la Roma, acolo unde Bayern a castigat cu 7-1 meciul din faza grupelor din Liga.

Stadionul Olimpico a fost aproape plin la meciul pe care fanii lui AS Roma au avut sperante ca il vor castiga. Numai ca realitatea din teren a fost extrem de dura: au pierdut a patra oara cu cel mai mare scor din istoria clubului, 1-7.

70.544 de fani au fost la meciul de la Roma, majoritatea suporteri ai clubului italian. La pauza era deja 5-0 pentru Bayern, intr-un meci din care germanii au marcat din toate pozitiile.

Abia dupa pauza, AS Roma a marcat, insa a mai primit doua goluri. 7-1 s-a terminat, un scenariu pe care italienii l-au mai vazut, din pacate, de alte trei ori in istorie.

Cele mai dure infrangeri all-time ale Romei au fost tot cu 7-1: in fata lui Juventus (in 1932), in fata lui Torino (in 1948) si a lui Man. United (in 2007).

Dupa meci, fanii romani au facut un gest superb: i-au chemat la aplauze pe jucatori, cantand si incurajandu-i. Un moment frumos, mai ales avand in vedere ca echipa lor pierduse cu 1-7 pe teren propriu.