SECRET minunat pentru un atacant fara STRALUCIRE! A distrus-o pe City de unul singur si e peste Messi, Ronaldo sau Raul!

Grupe
Data publicarii: Joi 06 Noiembrie 2014, 20:08
Data actualizarii: Joi 06 Noiembrie 2014, 20:24

Leo Messi a atins un prag istoric - l-a egalat pe Raul in topul celor mai multe goluri in Champions League - 71.

Messi a reusit o dubla in fata celor de la Ajax, in victoria cu 2-0 a Barcelonei. Inainte de meci avea 69 de goluri all-time in Liga, Ronaldo avea 70, iar Raul 71. Dupa cele 94 de minute cu Ajax, Leo a trecut la egalitate in topul celor mai buni marcatori, alaturi de Raul.

In alt meci din grupele Champions League, TSKA a furnizat surpriza: victorie cu 2-1 in fata celor de la City, in deplasare! Acolo s-a dat tot o dubla, marca Doumbia, ivorianul de 26 de ani.

Varful rusilor nu este o vedeta, insa e cel mai eficient marcator din Champions League. Statisticile arata ca are cea mai buna medie de goluri raportata la minutele jucate.

Doumbia da gol la 101,3 minute jucate in Liga, el stand mai bine decat atacanti cu nume. Messi este doar pe locul trei, cu un gol la 102,3 minute. Al doilea cel mai bine clasat este Mario Gomez, cu o medie de 101,7 minute pentru o reusita in Liga.

Seydou Doumbia are 26 de ani si vine din Coasta de Fildes. Este cotat la 25 de milioane de euro si joaca la Moscova din iulie 2010, cand TSKA a platit 10.000.000 de euro ca sa-l transfere de la Young Boys Berna.