REPLICA FENOMENALA a lui Keseru dupa ce a fost lasat acasa de Daum! A dat 8 goluri in 4 meciuri! Vezi reusita cu Arsenal. VIDEO

Data publicarii: Miercuri 02 Noiembrie 2016, 09:21
Data actualizarii: Miercuri 02 Noiembrie 2016, 10:26

Claudiu Keseru este in forma de zile mari, dar nu are loc la nationala!

Atacantul roman a reusit sa inscrie in poarta lui Arsenal si a ajuns la cota 8 in ultimele 4 partide, disputate in ultimele doua saptamani. Keseru nu a fost convocat de neamtul Christoph Daum pentru partidele cu Polonia si Rusia din aceasta luna, iar in locul sau a fost chemat Florin Andone, un atacant care nu a mai marcat din luna mai.

Keseru a inscris in minutul 15 al partidei cu Arsenal, iar Ludogorets a condus cu 2-0 dupa reusita din minutul 13 a lui Cafu. Acelasi Cafu i-a pasat si lui Keseru la gol. Arsenal a intors insa rezultatul si s-a impus cu 3-2 in Bulgaria. Vezi REZUMAT

"Am primit decizia, am acceptat-o, am respectat-o. Imi vad de treaba mea la echipa de club. Muncesc in continuare mult la antrenamente, sa joc cat de bine pot pentru echipa mea", a declarat Keseru la Dolce.