Moti a devenit tinta ironiilor pe net: "A fost trimis dupa lapte si paine!" Ce spune fundasul despre faza GENIALA a lui Ozil

Data publicarii: Miercuri 02 Noiembrie 2016, 14:06
Data actualizarii: Miercuri 02 Noiembrie 2016, 14:11

Cosmin Moti a avut un meci de cosmar cu Arsenal in Champions League.

Ludogorets a condus Arsenal la Sofia cu 2-0 in minutul 15, in urma reusitelor lui Cafu si Keseru. La primul gol, Moti se afla pe faza si putea chiar sa marcheze, dar colegul sau brazilian i-a luat-o inainte si a trimis mingea in plasa.

Moti a fost implicat insa si in faza care a adus golul victoriei pentru Arsenal. In minutul 88 era 2-2, iar Ozil a scapat singur cu portarul bulgarilor, iesit in intampinare in afara careului. Ozil a trecut mingea elegant peste portar, iar intre timp, Moti si un coleg de-al sau l-au ajuns din urma pe jucatorul lui Arsenal. Acesta i-a fentat pe ambii jucatori de la Ludogorets si a trimis mingea in plasa, reusind sa-i aduca victoria lui Arsenal.

Moti s-a declarat dezamagit la finalul partidei de rezultat.

"A fost inceputul frumos, sfarsitul dezamagitor. Am fost dezamagit la final. E greu, e dureros, cred ca meritam mai mult de la meciul de aseara. Acum ce sa mai facem, nu putem intoarce timpul. Am facut un meci foarte bun, dar ramanem cu bucuria de a fi jucat de la egal la egal cu Arsenal. E dureros ce s-a intamplat la golul lui Ozil, cred ca 99% din fundasi ar fi facut acelasi lucru. Nu stii ce sa faci. Arsenal e o echipa foarte buna, am simtit pe pielea noastra de la meciul tur de la Londra. E o echipa extraordinara, care paseaza foarte mult, atipica fata de echipele englezesti.

Claudiu e dezamagit, normal ca orice jucator care pierde o convocare ar trebui sa fie dezamagit. Dar el isi face treaba foarte bine si asa este corect. Asteapta sa fie convocat", a spus Moti la Sport.ro.

Moti a devenit si tinta a ironiilor de pe internet. "Fundasii au fost trimis la magazin dupa lapte si paine", se distreaza englezii dupa reusita lui Ozil, propusa la golul anului in Champions League.