"Daca jucam de c***t, atunci jucam de c***t!" Pep Guardiola si-a iesit din minti dupa 2-3 cu City! Reactie incredibila:

Grupe
Data publicarii: Miercuri 26 Noiembrie 2014, 14:43
Data actualizarii: Miercuri 26 Noiembrie 2014, 14:59

Bayern a pierdut primul meci in grupa de Liga, 2-3 cu City.

Desi au condus cu 2-1, nemtii au pierdut partida inexplicabil, cu 2-3, pe fondul a doua greseli personale.

Bayern a ramas in 10 oameni inca din minutul 20, cand Benatia a fost eliminat. Apoi a marcat Aguero, pentru 1-0 (min. 22). Xabi Alonso a egalat ('40), iar Lewandowski a facut 2-1 pentru Bayern ('45).

Repriza a doua a inceput cu o calmitate speciala a nemtilor, care pasau exasperant. Numai ca o pasa gresita spre propria jumatate a lui Alonso l-a facut pe Aguero sa preia, sa scape de fundasul care-l urmarea, apoi sa inscrie pe langa Neuer ('85). Inca o gafa, inexplicabila, a lui Boateng, care a luftat langa acelasi Aguero: hat-trick, golul de 3-2 si al sperantelor de optimi pentru City ('91).

Imediat, in mediile online au aparut ironii dure la adresa lui Bayern, ca nu ar fi jucat la maxim cu City, mai ales ca englezii erau in mare pericol sa piarda orice sansa pentru optimi, daca nu scoteau macar un egal cu nemtii.

Totusi, Pep si-a laudat echipa la conferinta de presa, dar s-a enervat si a spus cateva cuvine cu 'beep' cand a fost enervat de presa:

"Sunt trist pentru jucatori, nu au meritat sa piarda acest meci. Daca pierdem si jucam ca un c***t, atunci trebuie spus ca am jucat ca un c***t, dar nu a fost asa! Noi am jucat exceptional astazi! E bine ca am primit o lectie acum, aici, pentru ca daca se intampla asa ceva in optimile competitiei, inseamna ca esti eliminat din Champions League!", a spus Guardiola dupa infrangerea cu City.