In min. 19 era 0-0, insa 9 minute mai tarziu era un scor-soc! E un RECORD in Europa! Ce s-a intamplat:

Grupe
Data publicarii: Joi 06 Noiembrie 2014, 20:34
Data actualizarii: Joi 06 Noiembrie 2014, 20:42

Nebunie totala in Europa League, cu cinci goluri marcate in decurs de doar 9 minute!

FC Zurich - Villareal nu se anunta un meci-spectacol. Iar pana in minutul 19 a si demonstrat ca scenariul se adeverea.

Numai ca in minutul 20 a venit prima reusita, a celor de la Villareal, prin Pina, dupa un corner. Apoi a urmat egalarea din min. 21, cu Etoundi trecandu-si numele pe tabela.

2-1 pentru spanioli a fost din minutul 24, cand Moreno a sutat in plasa dintr-un semi-voleu. Imediat, dupa doar doua minute, a venit din nou egalarea - Djimsiti a marcat pentru Zurich.

Apoi, elvetienii au trecut in avantaj din nou! In minutul 29 a inscris si Chikhaoui, pentru scorul de 3-2 in favoarea gazdelor.

Cinci goluri in doar noua minute, un record in Europa!