Ziua revenirilor incredibile: Borussia Dortmund a egalat in minutul 90+1 pe terenul ultimei clasate, dupa ce Ingolstadt a condus cu 2-0 si 3-1

Germania
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2016, 18:22
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2016, 20:30

In ziua in care Espanyol Barcelona a oferit o revenire memorabila pentru fanii catalani in fata lui Eibar, dupa ce a fost condusa cu 3-0 in minutul 64 (DETALII AICI), si Borussia Dortmund a facut un meci la fel de spectaculos.

La fel ca Espanyol in meciul cu Eibar, Borussia Dortmund a scos dramatic un rezultat de egalitate in fata lui Ingolstadt.

Fosta campioana a Germaniei a reusit sa revina de la 0-2 si 1-3 in partida cu Ingolstadt, marcand 3 goluri in 30 de minute.

Ingolstadt a punctat in minutele 6, 24 si 59 prin Cohen si Lezcano (de doua ori), dar s-a vazut egalata in minutul 90+1.

Pentru Borussia, francezul Aubameyang a sunat revenirea, acesta marcand in minutul 59, dupa un assist al lui Dembele.

Celelalte doua goluri care i-au adus un punct Borussiei au fost marcate de Adrian Ramos (69) si de pustiul american Pulisic (90+1).

In urma acestui rezultat, Dortmund se afla pe locul 6 in Bundesliga, cu 13 puncte acumulate in 7 partide. De cealalta parte, Ingolstadt e lanterna rosie a campionatului, cu un singur punct obtinut in 7 meciuri.