Meci HALUCINANT in Bundesliga! Hertha conducea in minutul 90 cu 4-2 la Frankfurt! Ce s-a intamplat pana la final e senzational

Hertha Berlin Eintracht Frankfurt Germania
Data publicarii: Miercuri 17 Decembrie 2014, 23:32
Data actualizarii: Miercuri 17 Decembrie 2014, 23:33

Tottenham, Liverpool sau Dortmund au jucat miecuri seara. Meciul serii n-a avut nimci de-a face cu numele lor!

La Frankfurt, unde Eintracht si Hertha au fost implicate intr-o partida istorica. S-a terminat 4-4, insa evolutia scorului a fost mai impresionanta decat dimensiunile sale.

In minutul 37, Hertha avea 30, dupa golurile lui Brooks, Ben Hatira si Schieber. Apoi, Eintracht a dat impresia ca revine. Aigner si Seferovici au incheiat ora de joc la 2-3. Niemayer i-a adus din nou liniste Herthei, cu golul sau din minutul 80, dar finalul a fost SF!

Alex Meier a inscris in minutele 90 si 91 pentru a-i aduce echipei sale un egal care parea imposibil! Rezultatul obtinut cu eforturi maxime o ajuta pe Eitracht in lupta pentru un loc in prima jumatate a clasamentului.

Eintracht e pe 9 in Bundesliga, cu 22 de puncte, 4 mai mult decat Hertha, care e pe 13 si are emotii cu retrogradarea.