Meci EPOCAL in Germania! Lewandowski a reusit sa marcheze 5 goluri in 9 minute! Guardiola si-a dat PALME PESTE FATA!

Robert Lewandowski Bayern Munchen Germania
Data publicarii: Marti 22 Septembrie 2015, 22:20
Data actualizarii: Marti 22 Septembrie 2015, 22:36

Bayern - Wolfsburg au oferit un meci uluitor in Germania. Lewandowski a atins un record istoric.

Lewandowski este omul fenomen al momentului in Europa! A reusit ceva incredibil in meciul lui Bayern cu Wolfsburg. A devenit prima rezerva din istoria Bundesligii care marcheaza 5 goluri dupa intrarea in teren.

Mai mult, Lewandowski a batut doua recorduri in acelasi timp. Este singurul jucator din istorie in Germania, rezerva sau titular, care a reusit sa marcheze de 5 ori in 9 minute.

In minutul 50 al meciului, Wolfsburg conducea cu 1-0, pentru ca din minutul 51 totul sa se schimbe radical.

Lewandowski, introdus la pauza, a reusit sa marcheze de 5 ori in 9 minute, la ultima reusita Guardiola fiind surprins in timp ce-si dadea palme peste fata. In cele 9 minute, Lewandowski a atins mingea de doar 9 ori.

Lewandowski a marcat in minutele 51, 52, 55, 57 si 60 si este golgheterul Germaniei, cu 8 goluri in total.