FABULOS! Xabi Alonso a marcat un gol identic cu al lui Ronaldinho, Lahm a inscris dupa o faza MAGICA! VIDEO

Bayern Munchen Philip Lahm Xabi Alonso Germania
Data publicarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 18:30
Data actualizarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 18:29

Bayern a desfiintat-o pe Werder Bremen in ultima etapa din Bundesliga, scor 6-0!

Philip Lahm a reusit sa marcheze in partida cu Werder mai multe goluri decat o facuse in ultimele 3 sezoane din Bundesliga cumulat! Lahm a reusit o dubla contra lui Werder in minutele 20 si 79, cel de-al doilea gol venind dupa o faza cu adevarat exceptionala!

VEZI AICI REUSITA LUI LAHM

Xabi Alonso a fost din nou exceptional la mijlocul terenului, pasand pana sa fie schimbat in minutul 61 mai mult decat toata echipa adversa! Celelalte goluri ale lui Bayern au fost marcate de Xabi Alonso, Muller si Gotze, de doua ori.

Xabi Alonso a marcat golul de 2-0 in minutul 27 cu o lovitura libera batuta pe sub zid, exact cum a facut-o Ronaldinho contra lui Werder in sezonul 2006/2007 din Liga Campionilor!