Dramatism uluitor in Germania! Hamburg s-a salvat de la retrogradare in min 90+1, Karlsruher a ratat un penalty in min 120+1! Hamburg ramane in Bundesliga

Hamburg Karlsruher Germania
Data publicarii: Luni 01 Iunie 2015, 22:25
Data actualizarii: Luni 01 Iunie 2015, 22:43

Hamburg s-a salvat de la retrogradare dupa un meci cu adevarat nebun.

FINAL DE MECI | Hamburg castiga cu 2-1 si se salveaza de la retrogradare la capatul unui meci cu o desfasurare incredibila. Hamburg a fost condusa pana in minutul 90+1, cand a egalat prin Marcelo Diaz si a trimis meciul in prelungiri. Nicolai Mueller a adus-o pe Hamburg in avantaj cu golul inscris in minutul 114, pentru ca la ultima faza a meciului Karsruher sa rateze o lovitura de la 11 metri.

UPDATE: Uluitor! Karlsruher a ratat un penalty in minutul 120+1 si Hamburg e la cateva secunde de salvare

UPDATE: Nicolai Mueller inscrie pentru 2-1 in minutul 114.

Hamburg si Karlsruher joaca la aceasta ora returul bataliei pentru un loc in Bundesliga.

Castigatoare a Cupei Campionilor Europeni in 1982 si de sase ori campioana a Germaniei, Hamburg a terminat pe 16 un sezon dezastruos in prima liga germana, in timp ce Karlsruher s-a clasat pe locul 3 in Zweite Buldesliga.

Barajul si-a consumat prima mansa joia trecuta, cand cele doua echipe au terminat la egalitate meciul disputat la Hamburg, scor 1-1.

In returul care se joaca la aceasta ora, Karsruher a dominat autoritar partida pana in ultimele 10 minute, cand Hamburg s-a trezit miraculos.

Gazdele au deschis scorul in minutul 78 prin Yabo, iar Marcelo Diaz a egalat din lovitura libera cand suporterii lui Karlsruher incepusera sarbatoarea, in minutul 90+1.

Meciul a intrat in prelungiri, iar miza este uriasa. Cine castiga va juca sezonul viitor in Bundesliga. Hamburg n-a retrogradat niciodata in istoria de 127 de ani.