Nemaivazut: s-a inventat furtul la metru in arbitraj :) VIDEO: Dani Alves, ajutat de central sa dea un gol fenomenal

Dani Alves Monaco PSG Franta
Data publicarii: Duminica 30 Iulie 2017, 10:11
Data actualizarii: Duminica 30 Iulie 2017, 10:18

PSG si-a adjudecat pentru a 5-a oara la rand trofeul Supercupei Frantei, dupa 2-1 cu AS Monaco. Toate golurile aici (VIDEO)

Un moment inedit s-a petrecut in minutul 50, la scorul de 1-0 pentru Monco, atunci cand parizienii au beneficiat de o lovitura libera de la 25 de metri.

Dani Alves si-a asezat mingea pentru sut, iar zidul a fost plasat de centralul mult mai departe decat ar fi fost cazul.

Aceasta pozitionare l-a ajutat pe Dani Alves sa evite zidul, iar mingea s-a oprit in vinclul portii lui Subasici.

Rabiot a marcat golul decisiv, zece minute mai tarziu. In prima repriza, Sidibe a deschis scorul pentru Monaco, in minutul 30.

Meciul s-a jucat in Maroc, la Tanger, si a fost arbitrat de o brigada marocana.