"I AM ZLATAN!" Daca intra asta, Messi ii trimitea Balonul de Aur imediat! Ibra, la un pas sa-si depaseasca executia MILENIULUI! Cel mai spectaculos SCORPION KICK din istorie:

Zlatan Ibrahimovici Paris Saint-Germain Franta
Data publicarii: Sambata 22 Decembrie 2012, 11:04
Data actualizarii: Duminica 23 Decembrie 2012, 15:51

Supergala Local Kombat “Ghita, ultimul samurai!” in ultima zi a anului, luni 31 decembrie, in direct si exclusiv VOYO.RO si de la 19:00 SPORT.RO!

Dupa ce a inscris unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria fotbalului, Zlatan a reusit o executie si mai spectaculoase! Din pacate insa nu a fost gol!

PSG a invins-o categoric pe Brest cu 3-0 iar Zlatan Ibrahimovici a fost din nou magistral! A deschis scorul in minutul 55, Gameiro si Mendy(autogol) stabilind scorul final.

Zlatan Ibrahimovici a inscris 18 goluri in turul campionatului Frantei, performanta ce nu a mai fost reusita in Ligue 1 din sezonul 1984/1985, informeaza France Football.

Precedenta performanta de 18 goluri inscrise in turul campionatului Frantei a fost inregistrata de Vahid Halilhodzic (Nantes), in sezonul 1984-1985.

Ibra a fost insa la cativa centimetri de un gol istoric - faza venea la doar cateva minute de la golul sau. Putea fi golul anului, chiar mai frumos decat foarfeca din meciul cu Anglia! Uitati-va la filmulet - probabil o sa dati replay de cateva ori!