Emotii MAXIME pentru Steaua cu Progresul 2005! | Rapid n-a reusit sa-i dea gol in 75 de minute portarului cu o singura mana! Cat s-a terminat partida

Data publicarii: Marti 07 Noiembrie 2017, 13:28
Data actualizarii: Marti 07 Noiembrie 2017, 21:49

Steaua Armatei nu vrea doar locul 1  in Liga a 4-a Bucuresti. Isi propune sa castige si faza locala a Cupei Romaniei.

Steaua 1-1 Progresul 2005 (43 Lolescu / 33 Cernat) Ros-albastrii s-au impus cu 4-3 dupa loviturile de la 11 metri si merg mai departe!

Frigul din Ghencea ii tine pe jucatorii de rezerva bine impachetati pe margine. :)

In campionat, cele doua echipe s-au intalnit pe 15 septembrie. Atunci, Steaua a castigat cu 15-0! Prgresul are golaveraj 37-63 dupa 11 etape in D-ul din Bucuresti, unde e abia a 11-a.

Rapid 3-1 Romprim

Academia Rapid a reusit sa treaca mai departe in faza locala a Cupei Romaniei.

Romprim a fost aproape de o surpriza uriasa in Cupa Romaniei - a condus-o cu 1-0 pe Academia Rapid intr-o partida inceputa la ora 13.00. Romprim a reusit sa reziste pana in minutul 75, in poarta fiind Tudor Mihailescu, cel care apara avand o singura mana!

Mihailescu a reusit cateva parade incredibile, insa pana la urma nu a putut sa opreasca Academia Rapid, cea care s-a impus cu 3-1 prin golurile lui Durita, Andrei Dumitrescu si Goge.

Puteti vedea imagini de la meci la jurnalul din sport de la Pro TV de la ora 20.00