Steaua II a evitat la limita o noua rusine in Liga a 3-a: doar remiza cu Rosiori. Enceanu a inscris dintr-un penalty

Steaua II Rares Enceanu Sporting Rosiori Steaua 2 Vlad Mihalcea Fotbal intern
Data publicarii: Marti 25 Octombrie 2016, 19:54
Data actualizarii: Marti 25 Octombrie 2016, 20:15

Cupa Romaniei: Dinamo - Dinamo 2! Miercuri, 21:00, Sport.ro! Foresta - Steaua: joi, 21:30, in direct la PRO TV

Steaua II a acumulat doar 11 puncte in 8 meciuri din Liga a 3-a si e la doar un punct de primul loc retrogradabil.

Cu Poiana, Pham Huy, Raiciu, Simion, Enceanu ori Valceanu, cu totii chemati si la prima echipa, in teren, Steaua II a scos cu greu un egal in meciul disputat impotriva lui Sporting Rosiori, astazi, pe stadionul Electromagnetica.

Meciul a fost o restanta din etapa a 6-a.

Oaspetii de la Rosiori au deschis scorul in minutul 74 prin Latea, iar steaua a egalat dintr-un penalty in minutul 85, cand Enceanu, fotbalistul cumparat de la FC Brasov, a punctat.

La meci au asistat si Mihai Stoica si Mihai Pintilii.

Echipele folosite

Steaua II: Poiana - Dinu, Pham Huy, Raiciu, Simion, Enceanu, Vlad, Nicola, Valceanu, Mihai, Bota
Rezerve: Lupescu - Ontel, A. Gavrila, R. Gavrila, Ion, Ciochina
Antrenor: Ion Toma

Sporting: Munteanu - Voicu, Latea, Neacsu, Sitaru, Mosteanu, Vilcica, Ciubuc (Tonca 90+2), Stefanescu (Cercel 57), Uratu, Călin (Pislaru 42)
Rezerve neutilizate: Busca - Cristea, Arcea
Antrenor: Cristian Negru