Meci nebun in Giulesti! Rapidistii au ratat 2 penalty-uri in ultimele minute si au terminat la egalitate

Fotbal intern
Data publicarii: Luni 26 Octombrie 2015, 19:59
Data actualizarii: Luni 26 Octombrie 2015, 20:07

Rapid 1-1 Rapid CFR Suceava, in derby-ul etapei in Liga a 2-a.

Rapidistii au terminat la egalitate meciul cu Rapid CFR Suceava. Giulestenii au fost condusi cu 1-0 in prima repriza, dupa un autogol al lui Kusnir, insa au egalat in minutul 72 prin Martin.

Echipa lui Alexa a putut sa castige pe final insa a ratat doua lovituri de pedeapsa, acordate in minutele 76 si 92. Trandu si Luque, care a trimis peste transversala de la 11 metri. Rapidistii au jucat in 10 jucatori pe final, dupa ce Josl a fost eliminat in minutul 83.

Rapidistii au revenit pe primul loc in liga a 2-a, la egalitate de puncte cu SC Bacau, 19, insa cu un meci mai putin disputat. Giulestenii au un golaveraj mai bun decat Bacau, si conduc in clasament, in timp ce Rapid CFR este pe locul 2, de asemenea la egalitate de puncte cu Rapid.

RAPID: Romero - Kusnir, Robuste, Grassi, Josl - Raiciu, Moke, Trandu - Tudoran, Embalo, Popa
RAPID CFR: Niga - Balan, Ciobanu, Ferariu, Semeghin - Gologca, Aeroaiei, Sumanariu, Vrabie - Negru, Enciu