Drumul Rapid catre Liga I! Giulestenii s-au distantat in lupta pentru promovare! Rezultatele primei etape din 2014:

Rapid Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 01 Martie 2014, 13:50
Data actualizarii: Sambata 01 Martie 2014, 19:43

► Steaua - Dinamo, LIVE din Ghencea! Tot ce nu se vede la televizor: LIVE BLOG Primul D3rby!

UPDATE: ASA Targu Mures castiga "derby-ul" seriei secunde a Ligii a II-a, chiar pe terenul lui CS Universitatea Craiova, scor 2-1, si poate relansa lupta pentru promovare. Golurile au fost marcate de Kitanovski 27, pentru CSU, respecitv Tomozei 54 si Hora 66, pentru oaspeti.

Rapid a castigat primul meci de campionat din 2014, 2-1 in deplasarea de la Bacau. Echipa antrenata de Viorel Moldovan a deschis scorul cu doua minute inaninte de pauza, dupa autogolul lui Burca.

Bacauanii au egalat in minutul 55, prin Schiopu, iar Martin a inchis tabela in minutul 79, cu un lob peste portarul Petrariu.

In urma acestui rezultat, Rapid s-a distantat la 3 puncte de principala urmaritoare, Unirea Slobozia, care a fost invinsa astazi de Dunarea Galati, scor 2-1.

FC Olimpia Satu Mare - FC UTA Arad 2-0

Clasament: 1. CS U Craiova 28p, 2. CSM Ramnicu Valcea 26p, 3. Gloria Bistrita 24p

Conform liga2.prosport.ro, FC Universitatea Craiova, care ar fi trebuit sa intalneasca astazi formatia FC Olt Slatina, nu s-a prezentat la meci.

Partida CS Universitatea Craiova - ASA Targu Mures este programat la ora 17.00.