VIDEO | Cum a ajuns Italia sa se chinuie cu Malta: disperati ca nu marcheaza, italienii s-au pus pe simulat. Pelle i-a salvat in minutul 70

Italia Euro 2016 Malta Preliminarii EURO 2016 Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 04 Septembrie 2015, 14:58
Data actualizarii: Vineri 04 Septembrie 2015, 15:14

Italia s-a chinuit serios cu Malta, intr-un meci din preliminariile pentru EURO 2016. Echipa lui Antonio Conte s-a salvat de la rusine pe final, gratie unui gol marcat de Pelle.

Italia s-a impus cu greu in fata unei selectionate alcatuite din "ospatari". Selectionata lui Antonio Conte a castigat cu doar 1-0 meciul cu Malta, din grupa H a preliminariilor pentru EURO 2016.

La Firenze, pe stadionul Artemio Franchi, italienii s-au impus prin golul marcat de Pelle, atacantul celor de la Southampton.

Reveniti la conducerea grupei, italienii nu au impresionat deloc, acestia obtinand victoria cu doar 20 de minute inaintea finalului, in fata unei echipe care a obtinut un singur punct pana acum.

Italia conduce grupa H cu 15 puncte, fiind urmata de Croatia (14) si Norvegia (13). Bulgaria ocupa pozitia a patra, dar sansele sa mai prinda locul de baraj sunt foarte mici.