Un fundas de la Juve, doi fundasi de la Juve, trei fundasi de la Juve, patru... Neymar, pur si simplu genial: a insirat toata apararea pentru un gol de poveste! VIDEO

Neymar Barcelona Juventus Torino Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2017, 10:17
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2017, 10:38

Amicalul dintre Barcelona si Juventus l-a avut vedeta pe Neymar cu doua executii fabuloase.

Primul amical al Barcelonei din aceasta vara a fost impotriva lui Juventus pe stadionul MetLife din New Jersey. Cu doua goluri de poveste, brazilianul Neymar a demonstrat inca o data de ce ar valora 222 de milioane de euro, suma pe care PSG e dispusa sa o plateasca Barcelonei.

Atacantul a avut nevoie de 15 minute sa deschida scorul si a facut dubla 11 minute mai tarziu cand a driblat toata apararea italienilor.

Catalanii s-au impus cu scorul de 2-1, golul lui Juve fiind marcat de Chiellini in a doua repriza.