Barca face un pas mare spre semifinale: 1-0 cu Atletico Madrid! Puscas a debutat la Inter si s-a calificat in sferturi!

Ciprian Tatarusanu Fotbal extern
Live Blog

BATE CUPA

Data publicarii: Miercuri 21 Ianuarie 2015, 00:46
Data actualizarii: Joi 22 Ianuarie 2015, 00:56

Tatarusanu a fost integralist in meciul care a calificat-o pe Fiorentina in sferturile Cupei Italiei. AS Roma este urmatoarea adversara a Fiorentinei.

01:01 22 Jan

1-0 scor final intre Barcelona si Atletico Madrid, in mansa tur din sferturile de finala ale Cupei Spaniei.

Returul se joaca miercurea viitoare pe Vicente Calderon.

Scorurile din celelalte doua meciuri disputate in aceasta seara: Villarreal 1-0 Getafe, Malaga 0-0 Bilbao.

00:52 22 Jan

Min 85 / Barcelona 1-0 Atletico Madrid / Messi inscrie cu mult noroc din penalty. In prima faza, sutul a fost blocat de portarul Oblak, apoi Messi a urmarit si a trimis mingea in poarta. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Penalty-ul a fost clar, Juanfran l-a faultat in mod evident pe Busquets.

00:10 22 Jan

Tottenham a invins-o pe Sheffield United in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii Angliei, scor 1-0, dar tremura in continuare pentru calificare. Returul se joaca miercurea viitoare, pe terenul lui Sheffield.

00:09 22 Jan

Inter s-a calificat in sferturile Cupei Italiei, dupa 2-0 cu Sampdoria. Icardi a inchis tabela, cu un gol marcat in minutul 87.

George Puscas a debutat in echipa mare a lui Inter Milano. Romanul l-a inlocuit pe Icardi, in minutul 89.

In sferturi, Inter Milano va da peste castigatoarea partidei dintre Napoli si Udinese (joi, 22:00).

23:40 21 Jan

Min 35 / Barcelona 0-0 Atletico Madrid / Cea mai mare ratare a meciului ii apartine lui Luis Suarez, care trimite incredibil peste poarta din 6 metri. Pasa a venit de la Rakitic, iar executia a fost destul de grea - sut din drop, insa Suarez a lovit mingea contra timp.

Min 74 / Tottenham 1-0 Sheffield United / Andros Townsend deschide scorul din penalty (mansa tur din semifinalele Cupei Ligii Angliei).

23:39 21 Jan

Min '71 / Inter 1-0 Sampdoria / Shaqiri a deschis scorul, iar Inter este la 20 de minute de calificarea in sferturile de finala ale Cupei Italiei. Sampdoria joaca in inferioritate din minutul 11, cand Nenad Krstici a vazut rosu direct.

23:07 21 Jan

Echipele de start la Barcelona - Atletico Madrid

21:14 21 Jan

Tot in aceasta seara se joaca si Tottenham - Sheffield United, mansa tur din semifinalele Cupei Ligii Angliei.

Chiriches nu este in lotul lui Tottenham pentru acest meci.

In prima semifinala din Cupa Ligii, Liverpool si Chelsea au remizat aseara pe Anfield, scor 1-1.

21:02 21 Jan

In Cupa Spaniei incep sferturile de finala. Capul de afis este Barcelona - Atletico Madrid, meci care se joaca in aceasta seara, pe Camp Nou, de la ora 23:00.

Sferturile Cupei Spaniei:
21:00 Villarreal - Getafe
23:00 Barcelona - Atletico Madrid
23:00 Malaga - Bilbao
joi, 23:00 Espanyol - Sevilla

Meciurile retur se joaca saptamana viitoare, miercuri si joi.

20:58 21 Jan

Tatarusanu a fost integralist in aceasta seara in victoria obtinuta de Fiorentina, 3-1 cu Atalanta. Golurile au fost marcate de Gomez '6, '28, Cuadrado, respectiv Bianchi '40.

Fiorentina s-a calificat in sferturile Cupei Italiei, unde o va intalni pe AS Roma la inceputul lunii viitoare.

Tot in Cupa Italiei se mai joaca in aceasta seara Inter Milano - Sampdoria, de la ora 22:00.