"Suarez, Neymar si Messi, arestati!" Explicatia din spatele imaginilor care au devenit virale pe net

Data publicarii: Luni 20 Februarie 2017, 14:33
Data actualizarii: Luni 20 Februarie 2017, 14:41

Mai multe imagini cu fanii incatusati ai starurilor de pe Camp Nou s-au raspandit weekendul acesta pe retelele de socializare.

Imaginile cu "Leo Messi", "Suarez" si "Neymar" incatusati s-au raspandit imediat pe Twitter.

Explicatia: o razie facuta de politia braziliana in weekend, care s-a lasat cu multe arestari. Cei trei baieti, care purtau tricourile jucatorilor Barcelonei, au fost retinuti pentru furt si posesie ilegala de arme de foc, asa cum a precizat politia provinciei Rio Grande do Sul.

A fost un weekend cu multe emotii pentru fanii Barcelonei. Victoria cu Leganes, 2-1, a venit in ultimul minut de prelungiri, dupa un gol marcat de Leo Messi din penalty.