E nebun! :) Reactia lui Vardy dupa o ratare in meciul Angliei: si-a dat un pumn in fata cu mana la care are o fractura inca din toamna VIDEO

Jamie Vardy Fotbal extern
Data publicarii: Luni 23 Mai 2016, 14:54
Data actualizarii: Luni 23 Mai 2016, 15:10

Anglia a invins Turcia cu 2-1, intr-un meci de pregatire inainte de Euro. Vardy a marcat golul decisiv

Dupa un sezon in care s-a transformat din anonim intr-un star mondial, Vardy e gata acum pentru provocarea suprema - postul de titular in nationala Angliei pentru visul primului trofeu european.

Meciul cu Turcia a fost unul cu multa tensiune in randul jucatorilor englezi. Toti vor sa il impresioneze pe Hodgson, cand mai sunt trei saptamani pana Euro, astfel ca meciul amical disputat pe stadionul lui City a avut intensitatea unei partide cu miza.

Vardy a avut o reactie amuzanta in prelungirile primei reprize, la scorul de 1-1, cand s-a lovit cu pumnul peste fata dupa o ratare. E chiar mana pe care atacantul lui Leicester o poarta bandajata dupa o fractura suferita in toamna, pe care a refuzat sa si-o opereze pentru nu risca sa rateze finalul sezonului din Premier League sau meciurile de la Campionatul European. VIDEO AICI

Vardy a punctat decisiv in finalul partidei, iar Anglia a invins Turcia cu 2-1.