Imagini surprinzatoare cu Ronaldo! Cum a reactionat portughezul, din loja privata, la golul marcat de Ramos in minutul 90+2 al meciului cu Deportivo

Cristiano Ronaldo Real Madrid Sergio Ramos Fotbal extern
Data publicarii: Luni 12 Decembrie 2016, 12:19
Data actualizarii: Luni 12 Decembrie 2016, 13:30

Menajat de Zidane pentru Mondialul Cluburilor, Ronaldo a privit din tribune ultimul meci al Realului din campionat, 3-2 cu Deportivo.

E clar ca Ronaldo sufera cand nu joaca.  Zidane a vrut sa ii ofere o pauza inainte de meciurile de la Mondialul Cluburilor si nu l-a convocat pentru meciul cu Deportivo, de pe Santiago Bernabeu.

Ca si in finala Campionatului European, portughezul a trait la intensitate maxima momentul in care s-a marcat golul decisiv. De data aceasta insa nu mai statea pe banca, ci in comfortul lojei private, alaturi de noua sa iubita, Georgina Rodriguez.

Golul de 3-2 al lui Ramos din prelungiri l-a facut pe Ronaldo sa sara de pe scaun, cu mainile in aer, si sa se bucure exact ca un suporter ce urmareste meciul din tribune.

Reactia lui Ronaldo contrazice spusele unora cum ca acesta ar fi un egoist si un individualist, care nu se bucura la golurile colegilor sale.

Cu aceasta victorie, Realul se mentine pe primul loc, la 6 puncte distanta de urmaritorii de la Barcelona.