Aktobe PIERDE VITEZA inainte de meciurile cu Steaua! Ce s-a intamplat la ultima partida din campionat:

Data publicarii: Sambata 26 Iulie 2014, 18:12
Data actualizarii: Sambata 26 Iulie 2014, 18:26

Aktobe este clubul pe care Steaua trebuie sa-l elimine ca sa ajunga cu un pas mai aproape de grupele Ligii.

Echipa din Kazahstan este lider in campionat, insa pierde viteza inainte de meciurile cu Steaua.

In turul II preliminar al Ligii a facut o surpriza frumoasa, eliminand-o dupa doua victorii pe Dinamo Tbilisi. A fost 1-0 in deplasare si 3-0 pe teren propriu in fata echipei cu care Steaua a jucat anul trecut in cursa pentru Liga.

Aktobe a facut doar un egal in deplasare, astazi, in fata celor de la Irtysh Pavlodar, locul 9 in clasament.

Adversarii lui Aktobe au condus cu 1-0 inca din minutul 26, iar clubul care va juca in fata Stelei a revenit pe tabela abia in minutul 79, prin reusita lui Santana.

Aktobe este lider in campionat cu 40 de puncte, iar daca cei de la Kairat Almaty castiga, ajung la doar un punct in spatele lui Aktobe.