Marinescu a JURAT ca se razbuna! Vrea sa SPULBERE TOT pana la podium! ACUM LIVE VIDEO Cursa de la Paul Ricard

Data publicarii: Duminica 22 Iulie 2012, 15:30
Data actualizarii: Duminica 22 Iulie 2012, 15:18

AICI AI LIVE VIDEO!

Marinescu pleaca al 7-lea pe grila de start in a doua cursa de pe circuitul Paul Ricard! Dezamagit dupa ce a ocupat acelasi loc si la finalul concursului de ieri, Mihai spune ca a depasit momentul si vrea sa recupereze cel putin 4 locuri, pentru a ajunge pe podium.

Strategia gresita din calificare nu va mai fi repetata in cursa, e convins Marinescu. Problemele tehnice s-au rezolvat, si pustiul roman poate spera la o cursa de recuperare perfecta!

CLICK AICI PENTRU LIVE VIDEO!

Weekend-ul n-a inceput prea bine pentru romanul din Formula 2, Mihai Marinescu. N-a gasit cele mai bune setari si a terminat abia pe 7 prima cursa din Franta, de la Paul Ricard.

Marinescu s-a chinuit toata cursa cu masina. A castigat doua locuri in primele tururi, dar a fost depasit neregulamentar de Zanella. Romanul a avut noroc. Zanella a primit o penalizare si Marinescu si-a pastrat locul. Nu pentru mult timp insa. Si polonezul Mirocha a trecut de el pe final. Un pusti de numai 15 ani, Tuscher, a trecut primul linia de sosire.

E cel mai tanar castigator din istoria Formulei 2. Un bulgar a facut faza zilei. Si-a confundat rivalii cu popicele si a lovit pe cine a prins. Nici ceilalti piloti n-au dus-o prea bine. S-au simtit ca in desert, pe o caldura de aproape 30 de grade. Marinescu isi poate lua revansa duminica, in direct la Sport.ro si pe Voyo.ro de la 3 si jumatate dupa-amiaza.