Un meci din Europa League, reprogramat pentru ASTAZI! Ce s-a intamplat la Estoril - PSV, la scorul de 3-2

Europa League Estoril Praia PSV Eindhoven Europa League
Data publicarii: Vineri 28 Noiembrie 2014, 09:14
Data actualizarii: Vineri 28 Noiembrie 2014, 09:22

Partida dintre Estoril Praia si PSV Eindhoven, din grupa E a Europa League, isi va afla deznodamantul astazi, dupa ce a fost oprita la scorul de 3-2.

Estoril Praia si PSV Eindhoven au oferit o prima repriza de senzatie in intalnirea care a avut loc aseara pe Estadio Ciombra de Mota, intalnire contand pentru grupa E a Europa League.

Aflate in lupta pentru locul 2 al grupei, cele doua formatii au oferit un adevarat thriller, cu 5 goluri in 40 de minute si cu rasturnari nebune.

Olandezii au deschis scorul prin internationalul Memphis Depay, pentru ca Toze sa egaleze in minutul 12. Narsingh a facut 2-1 la doar doua minute distanta, insa portughezii nu s-au lasat. Estoril a revenit formidabil prin Kuka si Diogo Amado.

Cu toate acestea, finalul primei reprize a surprins un moment inedit. Vremea din Portugalia s-a schimbat brusc, iar o ploaie torentiala s-a abatut asupra stadionului, motiv pentru care brigada de arbitri a decis sa suspende partida, gazonul fiind impracticabil.

Partida a fost oprita initial pentru o ora, pentru ca mai apoi sa fie reprogramata pentru astazi.

Repriza a doua a meciului dintre Estoril si PSV se va disputa astazi, incepand cu ora 18:00 (ora Romaniei).