Ajax - Dnipro, decis dupa PRELUNGIRI | Wolfsburg a castigat si pe terenul Interului, Brugge a dat marea lovitura a serii! Vezi golurile din Inter 1-2 Wolfsburg

Europa League
Live Blog

Data publicarii: Joi 19 Martie 2015, 16:42
Data actualizarii: Vineri 20 Martie 2015, 00:35

00:35 20 Mar

FINAL | Se termina si ultimul meci al serii! Ajax pierde calificarea pe teren propriu, dupa ce ucrainienii de la Dnipro au dat lovitura prin Konoplyanka. Golul marcat in deplasare a contat!

00:29 20 Mar

Min 117 (Ajax 2-1 Dnipro) - Van der Hoorn face 2-1 pe Amsterdam Arena si olandezii spera! Ajax are insa nevoie de inca un gol, intrucat nu se mai poate ajunge la penalty-uri!

00:06 20 Mar

Min 97 (Ajax 1-1 Dnipro) - GOL Dnipro! Konopkyanka marcheaza un gol fenomenal, dupa un sut de la marginea careului. Ucrainienii sunt calificati la acest scor, olandezii au nevoie de doua reusite pentru a se califica!

00:05 20 Mar

FINAL | Echipele calificate pana acum sunt Napoli, Fiorentina, Sevilla, Dinamo Kiev, Brugge, Zenit si Wolfsburg!

23:55 19 Mar

Min 90 - Brugge a facut 3-1 la Istanbul prin acelasi Bolingoli-Mbombo, in timp ce AC Torino a deschis scorul cu Zenit prin Kamil Glik.

Italienii au pierdut insa cu 0-2 meciul tur cu Zenit!

Ajax - Dnipro va avea parte de prelungiri, dupa 0-1 in tur si 1-0 acum!

23:51 19 Mar

Min 89 (Inter 1-2 Wolfsburg) - GOL Nicklas Bendtner! "Lordul" inscrie cu un sut de la 11 metri, dupa o pasa decisiva a lui Arnold!

23:48 19 Mar

Min 80 (Besiktas 1-2 Brugge) - Bolingoli-Mbombo pune capat emotiilor pentru fanii lui Brugge! Belgienii conduc cu 2-1 la Istanbul si soarta calificarii e decisa! Belgia nu a mai avut o echipa in sferturile Europa League/Cupei UEFA de doua decenii

23:41 19 Mar

10 minute de foc in Sevilla - Villarreal!

Gazdele au deschis scorul prin Iborra, in minutul 69, Giovani dos Santos a egalat in minutul 73 pentru Villarreal! Din nefericire pentru oaspeti, Bailly a fost eliminat in minutul 77!

Sevilla a castigat prima mansa cu 3-1!

23:34 19 Mar

Min 70 (Inter 1-1 Wolfsburg) - GOOOL Palacio! Italienii egaleaza, dar mai au nevoie de doua goluri pentru a trimite meciul in prelungiri!

23:27 19 Mar

Min 61 (Besiktas 1-1 Brugge) - De Sutter egaleaza la Istanbul si produce un mare soc printre fanii turci! Besiktas are nevoie neaparata de gol pentru a trimite meciul in prelungiri

23:24 19 Mar

Min 60 (Ajax 1-0 Dnipro) - GOL Riechedly Bazoer si Ajax egaleaza scorul la general!

23:12 19 Mar

Min 48 (Besiktas 1-0 Brugge) - GOL marcat de Ramon!

22:29 19 Mar

Min 23 (Inter 0-1 Wolfsburg) - GOOOOOL Caliguri! Nemtii deschid scoruldupa o faza cat se poate de simpla! De Bruyne a centrat de pe stanga, Caliguri a inscris din centrul careului cu un sut plasat! Apararea Inter-ului era adormita!

22:24 19 Mar

ACUM LIVE la Sport.ro | Inter 0-0 Wolfsburg

Inter pare sa fi inceput mai bine meciul, dar italienii au un avantaj greu de remontat. Wolfsburg a castigat cu 3-1 pe teren propriu si e o echipa tare in acest sezon, mai ales daca ne gandim ca a batut Bayern-ul cu 4-1

21:57 19 Mar

FINAL | Dinamo Kiev elimina Everton dupa 5-2 pe teren propriu si 6-3 la general! Fiorentina a castigat derby-ul cu AS Roma, dupa 1-1 in tur si 3-0 pe Olimpico!

Este pentru prima data dupa 21 de ani cand englezii raman fara reprezentanta in cupele europene inca din faza optimilor!

21:37 19 Mar

Min 77 (Dinamo Kiev 5-1 Everton) - Gol ireal marcat de Antunes pentru Dinamo, dupa un sut expediat de la 30 de metri! Tim Howard a sarit, dar nu a avut nicio sansa sa respinga! Mingea a zburat direct in vinclu

21:31 19 Mar

Min 56 (Dinamo Kiev 4-1 Everton) - GOOOL Gusev! Dinamo Kiev face 4-1 si englezii raman fara reprezentanta in cupele europene

20:49 19 Mar

FINAL (Dinamo Moscova 0-0 Napoli) | Italienii se califica in sferturile de finala gratie victoriei obtinute in tur, 3-1 pe San Paolo

20:39 19 Mar

Min 37 (Dinamo Kiev 3-1 Everton) - Englezii sunt OUT in acest moment din Europa! Miguel Veloso a inscris un gol absolut senzational si stadionul a explodat!

20:35 19 Mar

Min 34 (Dinamo Kiev 2-1 Everton) - Ce meci nebun! Dinamo Kiev marcheaza prin Teodorczyk si in acest moment scorul general este egal, 3-3!

20:29 19 Mar

Min 28 (Dinamo Kiev 1-1 Everton) - GOOOOL Lukaku! Reusita absolut superba a belgianului Lukaku si ucrainienii de la Dinamo Kiev au in acest moment nevoie de un gol pentru a trimite meciul in prelungiri

20:26 19 Mar

Min 21 (Dinamo Kiev 1-0 Everton) - GOOL Yarmolenko! Ucrainienii deschid scorul la Kiev, dar mai au nevoie de un gol pentru calificare. Everton a castigat cu 2-1 in tur

20:22 19 Mar

Min 20 (Roma 0-3 Fiorentina) - GOOOOOL Basanta! Fiorentina face 3-0 in minutul 20 si umilinta e completa pentru gazde! Basanta a inscris dupa un corner

20:20 19 Mar

Min 18 (Roma 0-2 Fiorentina) - GOOOL Marcos Alonso! Portarul Skorupski face o gafa incredibila in incercarea de a salva un corner, dar Alonso profita si marcheaza!

20:10 19 Mar

Min 9 (Roma 0-1 Fiorentina) - GOOOOL Gonzalo Rodriguez! Capitanul Fiorentinei deschide scorul pe Olimpic dintr-un penalty!

20:09 19 Mar

20:00 Dinamo Kiev - Everton si Roma - Fiorentina | Echipele de start

Roma - Fiorentina

20:08 19 Mar

Min 50 - Prima repriza echilibrata la Kiev, unde gazdele au avut totusi o reusita anulata! Napoli se califica la acest scor

18:49 19 Mar

Echipele de start la Dinamo Moscova - Napoli (19:00)

16:45 19 Mar

Tatarusanu si Puscas sunt ultimii romani ramasi in cursa pentru trofeul Europa League. Inter are o misiune dificila cu Wolfsburg, care a batut-o in tur cu 3-1, in timp ce Fiorentina lui Tatarusanu a facut egal pe teren propriu cu AS Roma, 1-1.