Singurul jucator care nu mai are nicio sansa la Steaua! Becali a tunat dupa esecul cu Plzen: "Doamne, fereste! E de pe alta planeta!"

viktoria plzen steaua 2-0 Catalin Golofca Gigi Becali scor viktoria plzen steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 24 Noiembrie 2017, 09:57
Data actualizarii: Vineri 24 Noiembrie 2017, 10:00

Viktoria Plzen 2-0 Steaua. Vicecampioana Romaniei a pierdut primul meci din grupele Europa League si are nevoie de victorie cu Lugano, in ultima etapa, pentru a fi sigura de primul loc in grupa.

La Plzen, Nicolae Dica a incercat sa ofere sansa de a juca si fotbalistilor care au evoluat mai putin in ultima perioada. Printre acestia s-a aflat si Golofca, fotbalist care a mai primit o sansa din partea conducerii. Din pacate pentru el, fotbalistul venit de la Botosani a avut o prima repriza slaba si a fost schimbat la pauza.

Gigi Becali, finanatorul Stelei, l-a criticat dupa meci pe Golofca si a lasat de inteles ca acesta nu va mai prinde prima echipa.

"Golofca? Doamne, fereste! E de pe alta planeta! Golofca e de pe alta lume, e prea departe de fotbalul asta, e prea mic pentru asta", a declarat Gigi Becali la ProX.