Revansa vice-campioanei Romaniei e in direct la Sport.ro! Astra - FC Salzburg, joi de la ora 22.00

Europa League
Data publicarii: Luni 29 Septembrie 2014, 14:20
Data actualizarii: Luni 29 Septembrie 2014, 14:21

E momentul revansei! Dupa dezastrul de la Zagreb, Astra incearca sa retraiasca meciurile cu Lyon din Europa League!

Nu e nimic pierdut! Invinsi in prima etapa, vice-campionii Romaniei vor sa isi ia revansa in partida cu FC Salzburg, campioana Austriei. Iar acestia sunt in revenire de forma. Dupa 3 infrangeri consecutive, Salzburg a invins-o cu 2-1 pe Rapid Viena in deplasare in weekend dupa 10 minute nebune - in minutul 83, scorul era 0-0, apoi au marcat Bruno si Alan pentru Salzburg, pentru ca Prosenik sa le mai dea sperante gazdelor dupa reusita din primul minut de prelungiri. Pana la urma, Salzburg s-a impus si este la 3 puncte in spatele lui Wolfsberger. Salzburg are insa un atac extraordinar - a marcat 35 de goluri in primele 10 etape!