Reusitele lui Keseru si De Amorim n-au fost singurele super-goluri din Europa League! Un olandez a marcat ca Hagi, in '94: VIDEO

Data publicarii: Vineri 07 Noiembrie 2014, 21:16
Data actualizarii: Vineri 07 Noiembrie 2014, 21:20

Reusitele lui Keseru si De Amorim n-au fost singurele super-goluri marcate in Europa League!

Golul serii l-a reusit un fotbalist de la Harkov. Ucrainenii au pierdut, insa, meciul cu Legia Varsovia, scor 1-2.

Olandezul De Guzman a lovit la fel ca Hagi in meciul disputat impotriva Columbiei, in 1994! A dat toate golurile lui Napoli in victoria 3-0 cu Young Boys.

Si ultima castigatoare Europa League, Sevilla a inscris spectaculos. Reyes a marcat dupa o superfaza.

Zurich si Villarreal au oferit cele mai nebune 10 minute ale serii. Din minutul 19 pana in minutul 29 s-au marcat toate cele 5 goluri. Zurich a castigat cu 3-2.