"Nu poti sa faci asa ceva la un asemenea nivel" Ce a facut Reghecampf la pauza, dupa rosul incasat STUPID de Enache

Data publicarii: Vineri 16 Septembrie 2016, 10:46
Data actualizarii: Vineri 16 Septembrie 2016, 10:47

OsmanliSpor 2-0 Steaua / Enache e pus la zid de stelisti dupa eliminarea stupida din meciul cu Osmanlispor.

Steaua a debutat cu o infrangere in grupele Europa League, 0-2 cu Osmanlispor la Ankara. In minutele de prelungire ale primei reprize, Gabi Enache si-a lovit un adversar cu capul si a fost eliminat. Era 0-0, iar turcii au revenit de la cabine si s-au impus cu 2-0. Enache a fost certat atat de colegi cat si de staff. Tamas l-a certat chiar pe teren, MM Stoica l-a luat in primire pe banca, iar Laurentiu Reghecampf l-a certat la final. Antrenorul Stelei si-a cerut scuze in fata arbitrului, dupa ce a vazut ce a facut elevul sau.

"Este frustrant faptul ca primim cartonas rosu la ultima faza a primei reprize, este doar din vina lui Enache. Nu poti sa faci asa ceva la un asemenea nivel. Chiar i-am cerut scuze arbitrului la pauza, pentru ca am vazut faza. Din cate am vazut, Enache a primit al doilea cartonas galben, dar putea primi direct rosu.

Era sansa noastra sa castigam sau sa nu pierdem, pentru ca primul meci este important", a spus Reghecampf.