Zurich 2-1 Osmanlispor, in grupa Stelei; Tatarusanu a jucat in Fiorentina 5-1 Qarabag, Lucescu a facut scorul serii. Final teribil de meci pentru Stanciu si Chipciu: Anderlecht, egalata in minutul 90+4

00:01 30 Sep
Final teribil de meci pentru Stanciu si Chipciu. Anderlecht a fost egalata la Saint Etienne in minutul 90+4. Nolan Roux a marcat pentru gazde.
23:47 29 Sep
Zenit are 5-0 cu AZ Alkmaar. A inscris si Oleg Shatov, in minutul 80.
23:32 29 Sep
Zenit tine pasul cu Roma si face si ea 4-0 in meciul cu AZ Alkmaar. Au mai inscris Kokorin, a doua oara, si Criscito, din penalty.

United a deschis scorul cu Zorya. Gol Ibrahimovic in minutul 69.
23:24 29 Sep
GOL Anderlecht. Echipa romanilor Stanciu si Chipciu deschide scorul in Franta, cu Saint Etienne. Youri Tielemans a inscris dintr-un penalty, dupa un hent in careu facut de un fundas al lui Saint Etienne.
23:20 29 Sep
Zenit face 2-0 cu AZ Alkmaar. Pana acum, Kokorin si Giuliano au punctat pentru echipa lui Mircea Lucescu, in minutele 26 si 48
22:57 29 Sep
Mai putine goluri in cea de-a doua serie a meciurilor din aceasta seara.

Genk conduce cu 2-0 Sassuolo, Roma are 2-0 cu Astra, Zenit 1-0 cu AZ Alkmaar, APOEL 1-0 cu Olkympiakos, iar Fenerbahce 1-0 cu Feyenoord.

Nu s-a inscris in Bilbao - Rapid Viena, Austria Viena - Viktoria Plzen, Dundalk - Maccabi Tel Aviv, Manchester United - Zorya Luhansk, Saint Etienne - Anderlecht.
22:10 29 Sep
Stanciu si Chipciu, titulari la Anderlecht. Mircea Lucescu are meci cu Alkmaar.

Saint Etienne - Anderlecht

Zenit - AZ Alkmaar

22:05 29 Sep
Rezultatele finale ale meciurilor programate la ora 20:00 si partidele care incep la 22:00

21:39 29 Sep
Zurich o conduce pe Osmanlispor cu 2-1. Elvetienii au trecut in avantaj in minutul 79, atunci cand slovenul Cavusevic si-a luat revansa pentru penaltyul ratat si a inscris in poarta turcilor
21:34 29 Sep
Fiorentina o spulbera pe Qarabag. Scorul, in minutul 76, este 4-0.

Cu Tatarusanu titular, italienii au inscris prin Babacar, de doua ori, Kalinic si Zarate. Qarabag joaca in inferioritate din minutul 30, dupa eliminarea lui Yunuszade.
21:33 29 Sep
Vesti bune pentru Steaua de la Zurich. Elvetienii sunt la egalitate cu Osmanlispor, in minutul 75. Scorul este 1-1.

Rusescu a fost titular la Osmanlispor, dar a fost schimbat in minutul 72 cu Diabate.

Zurich a ratat un penalty prin Cavusevic in minutul 26, apoi a deschis scorul in minutul 45 prin Schonbachler. Turcii au egalat prin Adam Maher in minutul 73.
20:54 29 Sep
Rezultatele la pauza

20:25 29 Sep
S-a inscris deja in mai multe meciuri

Sparta Praga, echipa eliminata de Steaua in urma cu o luna din turul 3 al UCL, o conduce pe Inter cu 1-0.

Sahtior a deschis scorul cu Braga prin Stepanenko (min 5)

Schalke 1-0 Salzburg. Gol Goretzka (min 15)

Krasnodar 1-0 Nice. Gol Smolov (min 27)

Slovan Liberec 1-1 PAOK. Goluri Komlichenko (min 1), respectiv Athanasiadis (min 10)
20:08 29 Sep
Tatarusanu, titular la Fiorentina; Rusescu, titular la Osmanli; Hoban, rezerva la Be'er Sheva

Fiorentina 0-0 Qarabag

Zurich 0-0 Osmanlispor

Be'er Sheva 0-0 Southampton

19:06 29 Sep
Toate meciurile serii in UEL

Doua partide au inceput deja. In Kazakhstan, Astana si Young Boys Berna sunt la egalitate, 0-0. In Azerbaijan, Qabala e condusa de Mainz, 0-1.

17:17 29 Sep
15:54 29 Sep

Cea mai probabila echipa de start pentru Astra pe Olimpico

21:29 28 Sep
Romanii din Roma l-au asteptat cu un tort pe Sumudica. Sa uite de plecarea lui Alibec la Steaua. Sumudica il poate inlocui pe Alibec cu un fotbalist din... Australia.

Astra sta la Roma intr-un hotel de patru stele in care lucreaza 30 de romani. Fratele patronului a jucat la Fiorentina.

Romanii l-au primit cu tort pe Sumudica. Sunt pregatiti si lautarii daca Astra o bate pe Roma.

Astra imparte hotelul la Roma cu o echipa din Australia. De la australieni il poate aduce Sumudica pe noul Alibec.
18:40 28 Sep
Imagini de la antrenamentul Romei.

18:28 28 Sep
Spalletti: "Alibec e interesant"

"Avem in fata un club care a castigat titlul, deci au experienta suficienta. Mai ales Alibec, un jucator interesant. Vor face un joc de asteptare si vor incerca sa exploateze spatiile noastre. Va fi un meci greu. Noi suntem mai puternici, dar trebuie sa demonstram asta. Regretam performanta cu Torino si trebuie sa indreptam situatia",
a mai spus Spalletti la conferinta.
18:23 28 Sep
Ioana Cosma este in Capitala Italiei, acolo unde campioana o intalneste pe AS Roma pe Olimpico. Inainte de meci, delegatia Astrei a fost zguduita de vestea transferului lui Denis Alibec la Steaua. Situatia inca nu este clara, dar despre posibila mutare a aflat chiar si antrenorul Romei, Luciano Spalletti. Tot el o antrena pe Roma la meciul cu CFR, castigat de clujeni cu 2-1 in Champions League.

17:25 28 Sep