Imaginea de pus in RAMA pentru stelisti: TREI jucatori in echipa etapei din Europa League, cei mai multi! Cum arata primul 11:

Steaua Aalborg Europa League Europa League
Data publicarii: Vineri 19 Septembrie 2014, 12:15
Data actualizarii: Vineri 19 Septembrie 2014, 12:15

Steaua 6-0 Aalborg / Furtuna stelistilor din repriza a doua va ramane in istorie.

Steaua s-a impus cu Aalborg dupa o a doua repriza fantastica, in care Sanmartean, Keseru si Rusescu au marcat de sase ori! Chipciu a reusit trei pase de gol si a fost inclus in echipa primei etape din Europa League.

Sanmartean a facut si el un meci mare si a prins "echipa de start", alaturi de Keseru, care a reusit cel mai rapid hattrick din istoria competitiei, in doar 12 minute.

Steaua da cei mai multi jucatori in echipa etapei. Everton mai da doi jucatori dupa victoria cu 4-1 din fata lui Wolfsburg de pe teren propriu. Dinamo Zagreb da si ea un jucator dupa victoria la scor cu Astra, scor 5-1.